Sağlık

Eczanede Satılan Kilo Aldırıcı İlaçlar Nelerdir? İşe Yarar mı?

Hikaye Öne Çıkanlar
  • Eczanede Satılan Kilo Aldırıcı İlaçlar Nelerdir?
  • Kilo Almak İçin Eczanede Ne Tür İlaçlar Satılır?
  • Kilo Aldırıcı Tozlar Güvenilir Mi?

Eczanede satılan kilo aldırıcı ilaçlar çoğunlukla vitamin ağırlıklı olan ürünlerdir. Bu ürünler kişilerin kilo almasına neden olmaz. Daha çok iştah artırma için kullanılır. Eczanelerde satılan ilaçların onaylarının olması önemlidir. Bunun yanında tüm kontrolleri de yapılmış olmalıdır.

Her ilaç gibi kilo aldırıcı ilaç satın alınırken de bunların doktor tavsiyesi ile alınmasına özen gösterilmelidir. Doktor tarafından tavsiye edilmeyen ve daha önce kullanılmamış ilaçların bilinçsiz bir şekilde kullanımı son derece yanlış ve tehlikelidir.

Eczanelerde satılan iştah artırıcı ilaçların reçetesiz bir şekilde satın alınması mümkündür. İştah açıcı ilaçlar eczane çoğunlukla vitamin ağırlıklı ürünlerdir. Yapısında C ve D vitamini bulunduran takviye ilaçlar ve balık yağları kişilerin iştahlarının artmasına yardımcı olabilir. Fakat bu ilaçların tek başına kullanımı kilo almak için yeterli gelmeyebilir.

Eczanede satılan kilo aldırıcı ilaçlar satın alınmadan önce bir diyetisyene ya da eczacıya konu ile ilgili danışmak son derece önemlidir. Bu ilaçlar kullanım tavsiyesine uygun bir şekilde tüketildiğinde kullanımı herhangi bir sorun teşkil etmez.

Önerilen Yazı: Aklınızda Olması Gereken En İyi Dilek Mesajları

Eczanede satılan kilo aldırıcı ilaçlar Ne kadar Sağlıklı?

eczanede satılan kilo aldırıcı ilaçlar
eczanede satılan kilo aldırıcı ilaçlar pexels.com

Eczanede satılan kilo aldırıcı ilaçlar günümüzde sıklıkla tercih edilen ürünlerdir. Kilo verme ve alma gibi durumlar sıklıkla görülür. Bu gibi durumlar insanlarda çeşitli hastalıklara neden olabilir. Bu sebeple doktor kontrolünde rejim ve diyet seçeneklerinin değerlendirilmesi son derece önemlidir.

Bu süreçte diyetisyenler kişilere bazı gıda takviyeleri önerebilirler. Bu takviyeler içerisinde vitamin haplar sıklıkla kullanılır. Eczanede satılan kilo aldırıcı ilaçlar önerilen dozlarda kullanıldığında herhangi bir sorun meydana gelmez. Fakat doz aşımı yapılması ya da gün aşırı kullanımı vücutta şişlik sorunlarının yaşanmasına neden olabilir.

Kilo aldıran vitamin ilaçları eczane vücut için önemli olan ögeleri içerse de fazla tüketilmesi çeşitli sorunların meydana gelmesine sebebiyet verir. Bu süreçte kan ve idrar tetkikleri için düzenli olarak vücut değerlendirmelerinin yapılması önemlidir. Kandaki vitamin ve minerallerin yeterli düzeylerde olması halinde takviyelerin kesilmesi doğru olacaktır.

Kilo Almak İçin Eczanede Ne Tür İlaçlar Satılır?

kilo aldiran vitamin ilaçları eczane 
kilo aldiran vitamin ilaçları eczane 

Kortizon hapları vücutta yağlanma yapmaktadır. Bu durum sonucunda da ilerleyen süreçlerde kilo alımı gerçekleşir. Ek olarak çeşitli antidepresan ilaçları ve hormon ilaçları kullanımı sonucunda da kilo alımı gerçekleşir. Çünkü iştah açıcı etkileri mevcuttur. Eczanede satılan kilo aldırıcı ilaçlar çoğunlukla C, sodyum, b12, kortizon ve D vitamini içerir. Kilo almayı düşünen kişilerin bu takviyeleri mutlaka alması gerekir. Özellikle aşırı zayıf olan kişilerin bağışıklıkları düşüktür. Bu durum bazı olumsuzluklara sebebiyet verir.

  • Bunama oranları daha yüksektir
  • Enfeksiyon risklerinin artması söz konusu olur
  • Sperm ve yumurtalık sayılarında düşme meydana gelir
  • Kemik ve kas zedelenmesi sorunları meydana gelir.

Bu sebeple kilo almayı düşünen kişilerin gerekli kan tahlillerini yaptırması ve ihtiyacı olan vitaminleri kullanması önemlidir. Eczanede satılan kilo aldırıcı ilaçlar hap ve şurup olarak satılabilir. D vitaminleri çoğunlukla yemeğe damlatılarak kullanılır. Kilo aldıran ilaçlar arasında en çok vitaminler tercih edilir.

Kilo Aldırıcı Tozlar Güvenilir Mi?

kilo aldiran vitamin ilaçları eczane 
kilo aldiran vitamin ilaçları eczane 

Eczanede satılan kilo aldırıcı ilaçlar arasında karbonhidrat tozları özellikle vücut geliştirenler ve sporcular tarafından sıklıkla kullanılır. Karbonhidrat tozlarının kas oluşumunu kolaylaştırma özelliği bulunur. Bunun yanında kas kütlesi de arttırır. Fakat bu ürünlerin fazla tüketimi vücut dengesinin bozulmasına neden olur.

Bu sebeple eczanede satılan kilo aldırıcı ilaçlar ölçekli bir şekilde kullanılmalıdır. Sağlıklı kilo almayı düşünen kişiler karbonhidrat tozlarını rahatlıkla kullanabilirler. Bu tozlar eczanelerden satın alınabilir. Eczanelerde satılanlar onaylanmış ve denetlenmiş markaların ürünlerdir.

Eczanede satılan kilo aldırıcı ilaçlar içerisinde kilo almayı kolaylaştıran bileşenler bulunur. Bunlar su veya süt ile karıştırılıp rahatlıkla tüketilebilir. Hızlı kilo almanın yanında kas kütlesinin hemen artırılması amacıyla da kullanılır. Fakat tozların sık kullanımı vücuttaki yağ, mineral ve vitamin dengesinin bozulmasına neden olur.

Son Olarak:

Eczanede satılan kilo aldırıcı takviyelerin neler olduğunu ve ne gibi sonuçlar doğurabileceğini üstte belirttik. Unutulmamalıdır ki doktor tavsiyesi ile alınması gerekir. Hatta her ilacın yararı olduğu gibi zararları da mevcuttur.
Kilo almak için eczaneye hemen ilaç için başvurmak çok yanlıştır. İlk olarak doktora görünmeli ve hangi ilaçların veya takviye edici gıdaların size fayda sağlayabileceğini öğrenmelisiniz.

5/1 - (5 vote)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu