Yaşam Tarzı

Labirent Benzeri Filmlerde En İyileri

Aksiyon, gizem ve biraz da korku veren filmlerinden hoşlanır mısınız? Ah! Zombileri unuttuk, zombili veya yaratık içeren filmlerden de hoşlanırsınız dimi? Labirent benzeri filmler için doğru yerde olduğunuzu şimdiden belirtelim. Bu yazı içerisinde Labirent Koşucusu, Labirent: Alev deneyleri ve Labirent: Son isyan benzeri en iyi filmleri önereceğiz. Labirent türünde filmler yazımıza hazırsanız, başlayalım:

labirent benzeri filmler
labirent benzeri filmler

En İyi Labirent Benzeri Filmler

Şimdi size ilk olarak en iyi 5, Labirent türünde filmleri açıklamalı olarak sunacağız. Ardından liste halinde Labirent filmine benzer filmleri sıralı bir şekilde sizlerle paylaşacağız. O halde ilk filmimizden başlayalım, şimdiden keyifli seyirler dileriz.

Divergent (Uyumsuz)

labirent filmine benzer filmler
 • İmdb: 6.6
 • Tür: Aksiyon-Macera-Bilim Kurgu
 • Oyuncular: Shailene Woodley, Teo James, Kate Winslet

Gelecek ve sosyal yapı değişti. Artık on altı yaşına ulaşmış tüm gençler bir seçim yapmak ve beş gruptan birine katılmak zorunda. Tüm insan toplumu, her biri belirli bir insan niteliğini temel alan bu beş gruba bölünmüştür. Ancak bir seçim yapmak üzere olan kız Tris Pryor, Uyumsuz‘dur. 
Bu, hepsinin dışında olduğu için herhangi bir gruba katılamayacağı anlamına gelir. Labirent türünde filmler arasında ilk sırada gelen bu filmi mutlaka seyretmenizde fayda var. Fakat diğerlerini de görmeden bir yere gitmeyin.

Önerilen Yazı: Grinin Elli Tonu Benzeri Filmler

After Earth ( Dünya- Yeni Bir Başlangıç)

 • İmdb: 4.8
 • Tür: Aksiyon-Macera-Bilim Kurgu-Gizem
 • Oyuncular: Jaden Smith, Will Smith, David Denman

Hiç şüphesiz Labirent benzeri filmler arasında en fazla olan film türleri, hayatta kalma tarzı filmler olacaktır. After Earth filmine kısaca değinmek gerekirse: Yıllar geçti ve Dünya tamamen farklı bir hale geldi, hatırladığımız gibi değil. Dünya büyük bir çevre felaketi yaşadığı için insanlar başka bir gezegene uçtu. Nova Prime, dünyalıların yeni evi haline gelen bir gezegendir. 
Cypher Rage askeri bir adamdır ve uzun yıllar ayrı kaldıktan sonra ailesinin yanına döner. Fakat bu yolculuk esnasında bir kaza yaşanır ve Dünya’ya düşerler.

The Hunger Games (Açlık Oyunları)

 • İmdb: 7.2
 • Tür: Aksiyon-Macera-Bilim Kurgu
 • Oyuncular: Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth

Labirent türünde filmler arasına Açlık oyunlarını eklemesek olmazdı. Filme kısaca değinmek gerekirsek şöyle bir açıklama yapabiliriz. Gerçi bize soracak olursanız Jennifer Lawrence başrol oynuyorsa kesinlikle izlemeye değer bir filmldir. Geleceğin hükümeti insanları bölgelere ayırdı ve Açlık Oyunları, halkı kontrol etmek için kuruldu. Her bölgeden birkaç kişi, diğer bölgelerin üyelerine karşı arenada rekabet etmelidir…

The 5th Wave (5. Dalga)

 • İmdb: 5.2
 • Tür: Aksiyon-Macera-Bilim Kurgu
 • Oyuncular: Chloë Grace Moretz, Matthew Zuk, Gabriela Lopez

Uzaylılar dünyaya kendilerini getirmekle kalmaz. Aynı zamanda geldikleri yere ait olan çeşitli hastalıkları da dünyalıların başına sarar. Bu hastalık sebebi ile milyonlarca kişi hayatını kaybeder. Fakat tek sorun bu hastalık değildir. Hayatta kalma temalı bu Labirent benzeri filmi izlemenizi şiddetle öneririz.

School’s Out Forever (Okul Sonsuza Kadar Bitti)

 • İmdb: 5.4
 • Tür: Komedi-Dram-Korku
 • Oyuncular: Oscar Kennedy, Liam Lau-Fernandez, Anthony Head

Lee Keegan’ denilen öğrenci aptalca bir şaka yüzünden okuldan atıldığı gün, gizemli bir salgın gerçek bir tehdit oluşturmaya başlar. Babası ölmüş ve annesi yurt dışında mahsur kalmışken, Lee’ye tek bir talimat verilir: okula geri dön! Bu esnada patlak veren bir salgın yüzünden sokaklarda cesetler ve çeşitli olaylar meydana gelmektedir.

Labirent türünde filmlerde önerebileceğimiz en iyi 5 film üstte sizler ile paylaştıklarımızdı. Şimdi ise liste halinde Labirent türünde filmleri önerelim. Şunu şimdiden belirtelim, bu filmler de en az üsttekiler kadar heyecan verici ve seyirciyi kendine kitleyen filmlerdir.

Labirent Benzeri Filmler Listesi

Kaos Yürüyüşü
I Am Number Four
Sihirbazın Çırağı
Küp 1997
Müzede Bir Gece
Labirent türünde filmler

Labirent benzeri filmler yazımız buraya kadardı. Üstte ki tablodan beğendiğiniz filmin üzerinde tıklayarak, filmin fragmanına gidebilirsiniz. Eğer sizin de önerebileceğiniz Labirent türünde filmler varsa, aşağıda yorum kısmında belirtmeyi unutmayın, iyi seyirler.

4.8/29 - (5 votes)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu