Yaşam Tarzı

Edward ve Bella’nın Aşkına: Alacakaranlık Benzeri Filmlerden En İyileri

İzlemek için harika bir romantik fantastik film arayan bir Alacakaranlık hayranı mısınız? Alacakaranlık filmi tarihe gömülse de Edward ve Bella‘nın dramatik aşkı Twilight hayranları tarafından unutulmayacaktır.  Tüm Alacakaranlık filmlerini sırayla izledikten sonra, pek çok hayran daha fazlasını istiyordu. Bu yazıda da Alacakaranlık Benzeri Filmlerin en iyilerine yer verdik. Alacakaranlık Efsanesi gibi kesinlikle romantik arzularınızı tatmin edecek filmler arıyorsanız, doğru yerdesiniz diyebiliriz. İşte sizleri kendilerine hayran bırakacak en iyi Alacakaranlığa Benzer Filmler Listesi:

Alacakaranlık Benzeri Filmler : Fallen

İmbd: 5.2

İlk filmimiz Alacakaranlık serisi kadar tanınmasa da “Fallen” izlemeye değer bir 2016 Amerikan romantik-fantastik-drama filmidir. Lauren Kate’in 2009 yılında aynı adlı romanından uyarlanan filmin başrollerinde Addison Timlin, Jeremy Irvine, Harrison Gilbertson ve Joely Richardson yer alıyor.

Film, genç bir erkek çocuğunu öldürmekle suçlandıktan sonra kendini bir ıslahevine kapatan genç bir kızın hikayesini anlatıyor. Aynı zaman da okulda, kendisini binlerce yıldır seven bir melek olan bir sınıf arkadaşına ilgi duyar. Yetenekli aktör ve aktrislerden oluşan bir kadro, merak uyandıran bir olay örgüsü ve biraz da romantizmle “Fallen“, Alacakaranlık filmine benzer filmler arasında ilk yerini alıyor.

Red Riding Hood (Kırmızı Başlıklı Kız)

İmdb:5.4

Twilight benzeri filmlerden olan Red Riding Hood (Kırmızı Başlıklı Kız), bir genç kız olan Valerie’nin hikayesini anlatır. Valerie, ailesinin yaşadığı bir köyde yaşayan diğer gençler gibi, karanlık bir ormanda yaşayan kurtlardan korkmaktadır. Ancak köylerindeki bir kurt insanların öldürülmesine sebep olunca,
Valerie ve diğer köy sakinleri kurtlarla mücadele etmek için bir avcıdan yardım istemeye karar verirler.

Fakat Valerie, kurtların ona bir mesaj gönderdiğini keşfeder ve köy sakinleri arasında bir kargaşa başlar. Bu arada, Valerie’nin iki yakın erkek arkadaşı arasında bir aşk üçgeni gelişir ve hikaye, kimin kurtların arkasındaki gizemi çözeceğini ve köyü kurtların saldırısından kurtarabileceklerini keşfetmeye çalışan bir maceraya dönüşür.

Cirque du Freak: The Vampire’s Assistant (Vampirin Asistanı

İmdb: 5.8

Cirque du Freak: The Vampire’s Assistant, Darren Shan’ın fantastik roman serisine dayanan ve 2009 yılında sinemaya uyarlanan bir Amerikan filmidir. Film, genç bir çocuk olan Darren’ın, arkadaşı Steve ile birlikte Cirque du Freak adlı bir gezici sirkte vampirler, kurt adamlar ve diğer garip yaratıklarla karşılaşmasını anlatır. Darren, bir vampir olan Larten Crepsley’in öğrencisi olur ve vampirlik dünyasının karmaşık ve tehlikeli yönlerini keşfeder.

Ancak Darren ve arkadaşları, onları öldürmeye kararlı bir avcı grubunun hedefi haline gelirler ve hayatta kalmak için birlikte çalışmak zorunda kalırlar. Film, gençlik fantastik türüne hitap ederken, aynı zamanda arkadaşlık, sadakat ve kişisel kimlik üzerine de mesajlar içermektedir. Alacakaranlığa benzer filmler arayanları yeterince tatmin edecek bir filmdir.

Interview with the Vampire: The Vampire Chronicles (Vampirle Görüşme)

imdb: 7.5

Bu film, 18. yüzyıl Fransa’sında yaşayan Louis adlı bir genç adamın hikayesini anlatır. Louis, ailesini kaybettikten sonra hayatını kaybetmek istediği bir noktada, bir vampir olan Lestat ile tanışır ve onunla birlikte yaşamaya başlar. Ancak Louis’nin vampirlik hayatı, insan kanı içme ve ölümsüzlük gibi zorluklarla doludur.
Daha sonra, Lestat ve Louis, dünyayı keşfederken bir kız çocuğu olan Claudia’yı da vampir yaparlar ve üçlü, vampirlik dünyasının karmaşık ve tehlikeli yönlerini keşfeder. Film, vampir türüne farklı bir bakış açısı sunarken, aynı zamanda insanlık, ölümsüzlük ve varoluşsal konuları da ele alır. Filmde Tom Cruise, Brad Pitt ve Kirsten Dunst gibi ünlü oyuncular yer almaktadır. Bu film vampir evreninin en bilindik filmlerindendir.

Underworld (2003)

İmdb: 7.0

Alacakaranlık filmine benzer filmler

Kurt adamlar ve vampirler arasında uzun zamandır sıradan insanların fark edemeyeceği şiddetli bir savaş var bu filmde. Selina adında bir vampir savaşçı, doyumsuz bir intikam susuzluğuyla hareket eder ve bu nedenle, düzenli olarak kurt adam avlıyor.Bu film alacakaranlık benzer filmler arasında aşk, gerilim ve distopik evren olarak en benzer olanıdır.

Çok daha fazla Alacakaranlık Benzeri Filmler için aşağıdaki tabloya göz atın. Bu filmler alacakaranlığa benzer filmler arasından en seçkin olanlarıdır.

Kana Susadım – Jennifer’s BodySıcak Kalpler (Warm Bodies)
Vampir Akademisi (2014)Ölümcül Oyuncaklar: Kemikler Şehri
Yeniden Doğuş (The Howling: Reborn)Van Helsing
ValemontDrakula – Bram Stoker’s Dracula
Kan ve Çikolata (Blood & Chocolate)  Bakjwi (Kan Arzusu)
Alacakaranlık filmine benzer filmler

Aynı zaman da fanatik ve bilim kurgu filmleri arasında olan labirent filmine benzer filmler adlı yazımızı da okumayı unutmayın.

4.9/11 - (5 votes)

Sarp YLMZ

Merhaba, ben Sarp. Kişisel gelişim ve teknoloji konularına olan ilgim nedeniyle Bloglabs sitesinde adminlik ve içerik üreticiliği yapıyorum. Özellikle makale yazmak ve yeni bilgiler öğrenmek beni heyecanlandırıyor. Bloglabs sitesinde yazdığım yazılar genellikle kişisel gelişim ve teknoloji konularına odaklanıyor. Kendi deneyimlerimden yola çıkarak okuyuculara faydalı bilgiler sunmaya çalışıyorum. Özellikle teknoloji konusunda, sadece yeni ürünlerin özellikleri hakkında değil, aynı zamanda teknolojinin hayatımızdaki etkileri ve gelecekte neler olabileceği hakkında da yazılar yazıyorum. Bloglabs'ta içerik üreticisi olmak benim için oldukça keyifli bir deneyim. İnsanlarla iletişim kurmak, onların ilgisini çekmek ve farklı konularda farkındalık yaratmak beni mutlu ediyor. Yeni şeyler öğrenmekten ve bunları yazılarımda paylaşmaktan büyük bir zevk alıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu