Teknoloji

Validasyon Hatası Nedir? Nasıl Giderilir?

Hikaye Öne Çıkanlar
  • Validasyon Hatası Nedir? Nasıl Giderilir?
  • Validasyon Hatası Nedir?
  • Validasyon Hatası Nasıl Giderilir?

Kullandığımız programlar veya uygulamalar, kullandıkça sorun çıkarmayacak gibi bir garanti vermemektedir. Yüzbinlerce hatalar veya hata kodları olabilir. Biz bu yazıda ise bunlardan biri olan validasyon hatası nedir veya validasyon hata kodu nedir gibi konulara değineceğiz.

Validasyon Hatası Nedir?

Validasyon Hatası Nedir
Validasyon Hatası Nedir

Validasyon hatası bir diğer adı ile doğrulama hatası, kullanıcıların zorunlu sorulara yanıt vermediği zamanlarda ortaya çıkmaktadır. Örnek olarak bir uygulama sizin insan olduğunuzu, robot olmadığınızı doğrulamak istiyor. Fakat bir şekilde size sorduğu soruları veya gösterdiği resimleri doğru seçemiyorsanız, validasyon hatası ile karşılaşabiliyorsunuz.

Önerilen Yazı: Telefonda Uygunsuz Siteleri Engelleme Yöntemleri ● 2022

Ek olarak çeşitli hizmetlerde de bir şeyleri yanlış girdiğinizde, tekrardan validasyon hatası ile karşılaşabilirsiniz. Bu sadece bu gibi doğrulama adımları esnasında karşınıza çıkmaz. Hatanın çıktığı uygulama veya hizmet ne ise, kendi web sitesinden veya kendi destek sisteminden yardım almanız çok daha doğru olur. Bu hata uygulama olarak son zamanlarda Getir uygulamasında görünmüştür. Bu yüzden Getir validasyon hatası nedir gibi arayışlar içerisine giren onlarca kişi mevcuttur.

Validasyon Hatası Nasıl Giderilir?

Validasyon Hatası Nedir

Getiryemek validasyon hatasının giderilmesi için yapmanız gereken birkaç şey mevcuttur. Haliyle ilk olarak WİFİ veya hali hazırda olan internet bağlantınızdan emin olun. Ardından ödeme esnasında bu hata ile karşılaşıyorsanız, ödeme yaptığınız kartın doğrulamasından emin olun. Banka kartınız internet alışverişine açık mı? Veya herhangi bir engel var mı?

Validasyon hatası nedir gibi bir sorunun cevabını vermiş bulunmaktayız. Unutulmamalıdır ki bu hata bir doğrulama hatasıdır. Ek olarak bu hata esnasında yazılıma direkt müdahale etme gibi bir şansınız yoktur. Çok başka validasyon hata kodları mevcuttur, fakat burada sadece doğrulama alanını anlattık.

Fotoğraflar:

https://www.pexels.com/tr-tr/

4.9/65 - (5 votes)

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. Validasyon hatası tamamen Doğrulama hatası olarak çıkıyr yani program benim robot olmadığımı doğrulayamayınca böle oldu

  2. Gerçekten verdiğiniz bilgiler sayesinde kendim hakkında bir çok bilgiye sahip oldum teşekkür ederim

  3. Ya bu getirde sürekli validasyon hatası diyor. Kimlikte doğru ancak sürekli doğrulanamadı gibi saçma sapan şeyler veriyoe😒😒

  4. bu aralar yine validasyon hatası almaya başladım.. ne zman duzeltecekler sunu anlamadım. tüm doğrulamaları geçtim hata olma ihtimali bilr yok ama gel gör ki validation hatası yine çıktı karsıma

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu