Psikoloji

Ruh Eşiyle Karıştırılan İkiz Alev Nedir? Evreleri Nelerdir?

Hikaye Öne Çıkanlar
 • İkiz Alev Nedir?
 • İkiz Alev Evreleri Nedir?
 • İkiz Alev 11 11

Hiç hayatınızı tamamen değiştiren biriyle tanıştınız mı? Ya da değiştireceğine inandığınız? İkiz alev aslında, ruh eşi ile aynı şey değildir. Bu iki kavram birbirleri ile çok yakındır, fakat tekrar edelim aynı değildir.

İkiz alev, iki kişi arasında yoğun ve güçlü bir ruh bağlantısını destekleyen bir kavramdır. Bu yüzden ruh eşi ile aynı safta tutulur.  Her ikisi de derin, yaşamı değiştiren ilişkileri tanımlarken, iki kavram tamamen farklıdır. “Ruh eşini” bulduğunu iddia eden birçok hikaye var ama onların varlığını destekleyecek hiçbir kanıt yok.
Yani buldukları sandıkları şeyi, aslında bulamayan kişiler çok fazla. Bu konu da daha detaylı bir şekilde ikiz alev nedir ve bir kişinin ikiz alevi olduğunu nasıl anlarız gibi konulara daha detaylı ineceğiz. O halde başlayalım:

İkiz Alev Nedir? İkiz Alev Evreleri

ikiz alevi
s

Yazının girişin de ikiz alevin, ruh eşi ile karıştırıldığını belirtmiştik. Karıştırılmasının nedeni, her iki kavramın da birbirine çok yakın olmasından kaynaklanmaktadır.

İkiz alev, birden çok düzeyde bağlı hissettiğiniz kişidir: fiziksel, duygusal ve ruhsal boyutlar. Arkadaşınız, kız arkadaşınız, hayranınız veya öğretmeniniz olabilir, hiç fark etmez. Hayatınızı dengeleyen, en karanlık anlarda ışık saçan, hüzünlü günlerde mutluluk veren enerjilerdir.

İkiz alev kavramını daha iyi anlamak için karmik ilişki ve reenkarnasyonla ilgilenmek gerekir. Karmik karşılaşma, önceki yaşamda bir bağı olan iki ruhun yeniden bir araya gelmesi anlamına gelir. Marie Sahuguede, “İkiz alev ilişkisinin karmik olduğu, yani iki kişiyi bir enkarnasyon sözleşmesiyle birleştirdiği söylenir” diye yazıyor. Ayrıca, mutlaka romantik bir ilişki olması gerekmez. İkiz aleviniz bir arkadaş ya da en iyi arkadaş olabilir. İki alev arasındaki bağ mutlaka romantik değildir.

İkiz alevler ruh eşlerinden farklıdır. Bir ruh eşi, sizinle aynı türde enerjiye sahip bir kişidir. İkiz alevi ise bir zamanlar sizin halinde var olan, geçmiş yaşamlarda ikiye bölünmüş bir ruhtur. Daha iyi anlamanız için şöyle kısaca açıklayayım.

İkiz Alev Ne Demek

İkiz alev, bir kişinin ayna ruhu denilen bir diğer yarısıdır. Sizde eksik olan bir şey, bir diğerin de var ve o kişi sizin ayna ruhunuz olmaktadır. Tabi ki de bu böyle basit değildir. Fakat zıt kutuplar birbirini çektiği gibi, ikiz alevi olan kişi de bir diğer eşini çekmektedir.

Önerilen Yazı: Animizm Nedir? Bir Din midir? Tanımı ve Animizm Örnekleri

İkiz alevinizle tanışmak büyük bir şans. İnsanlar ruh eşlerini buldukları anda bir bütünlük duygusu yaşarlar. Ama aynı zamanda inanılmaz derecede zor olabilir çünkü aynı zamanda iç çatışmalarınızı, korkularınızı ve yargılarınızı da gösterirler.

İkiz Alev Sadece Aşk İçin Mi?

Buna cevap vermek zor. Evet, ikiz alevler yatak odasının içinde ve dışında birbirlerini harika aşıklar yapabilir.

Bazıları, bağlantının yoğun ama kolay olduğunu çünkü zaten birbirinizin parçası olduğunuzu söylüyor. Yani eksiklikleriniz birbirini tamamlamış oluyor.

Ancak, ikiz alevinizle birlikte olmanın duygusal doğası nedeniyle, bu bağlantının yoğunluğu fiziksel veya romantik bir ilişkiyi sürdürmek için büyük olabilir. Bu da ilerleyen zamanlar da bir tarafın daha da baskın olması ile sonuçlanabilir. İkiz Alev ilişkinizin amacının sadece birlikte olmak değil, bireyler olarak büyümek, birbirinizden öğrenmek ve kendi yolunuzu bulmak olduğunu hatırlamak önemlidir!

İkiz Alevi olduğunu nasıl anlarız?

Bir kişinin ikiz alevi nasıl olduğunu anlarsınız kısmı aslında biraz karışıktır. Çünkü bu kişinin alnın da sizin için ikiz alevi olduğu yazmıyor. Bunu anlamanın bazı yolları var. Hatta bazıları buna ikiz alev 11 11 diyor. Biz kısaca ikiz alev belirtileri diyebiliriz. Şimdi şu ikiz alev belirtileri neymiş görelim.

İkiz Alev Belirtileri:

 • Sadece fiziksel olmadan diğerine karşı güçlü bir çekim
 • Önceden bilinen bir deja vu izlenimi ve belirli bir aşinalık
 • Kişiyi tanımadığınız veya çok az tanıdığınız zaman, diğeriyle bir bütünlük, bir yatıştırma duygusu
 • Güvenme kolaylığı
 • Hem davranışta hem de bazen ortaya çıkabilecek duygularda artık kendin olmadığın hissi
 • Ani çarpıntı, vücutta bir sıcaklık hissi

Aslında aşık olduğunuz bir kişiye karşı hissettiğiniz şeyleri, aynı zamanda ikiz alevi belirtileri olarak gösterirsiniz.

İkiz Alev Evreleri Nelerdir?

 • İlk Etkileşim

Bu ilk aşamada, ikiz alevinizle tanışmaya hazırlanırsınız. Mental ve fiziksel olarak kendinizi ona göre hazırlamaya çalışırsınız.

 • Tanıma

Ruhunuz onun ikizini tanır. Bazı parapsikoloji uzmanları, “İkiz alev bağlantısının uyanışı, yoğun enerjik, fiziksel ve duygusal fenomenler üretir. Tanıma, buluşma sırasında da deneyimlenebilir. Çift mükemmel bir geçiş içinde yaşar, diye açıklıyor.

 • Balayı (İtme/Kriz)

“Egotik davranışlar (korkular, inançlar vb), ruh yaralarına bağlı olarak uyanır, gerginlikler ortaya çıkar, çift birlikte olmakta güçlük çeker.”

 • Ruhun Karanlık Gecesi/Ayrılık

“Ayrılık genellikle ikiz alevlerden birini derin bir karışıklığa, hastalığa götürür, açılan yaralar o kadar acı vericidir ki. İyileşebilmek ve ondan çıkabilmek için kendi üzerinde çalışmanın başlangıcı başlar.”, diye onaylıyor Marie Sahuguede

 • Kabul Etmek

Birbirinizden uzak zaman geçirerek sırasıyla gölge taraflarınızın farkına varır ve yaralarınız üzerinde çalışırsınız. Artık bir salıverme dönemi yaşanır. Egonuz daha az yer kaplar ve bu çalkantılı ilişkinin size öğretmek istediği derslerin farkına varırsınız. Artık diğerini kontrol etmeye ya da ilişkiyi kontrol etmeye çalışmaz, onu olduğu gibi kabul edersiniz

 • Buluşma

Bu iyileşme ve kabullenme döneminden sonra artık egolarınızın ilişkinizin uyumunun önüne geçmesine izin vermeden kendinizi bulmaya hazırsınız. Kavuşmanız kabullenme, barış ve karşılıklı anlayış üzerine kuruludur. Acı ve kargaşa artık geride kaldı. Artık son aşamaya, nihai aşamaya, gerçekleştirme aşamasına geçmeye hazırsınız:

 • Birlik

Artık birbirinizi bulduğunuza ve yaralarınızı sardığınıza göre, ilişkiniz yepyeni, çok daha sakin ve çok daha huzurlu bir hal alıyor. Daha sonra 2. aşama “balayı” kısmını tekrar eder bir hale gelirsiniz. Ortak projelere sahip olmaya, ortak değerleri paylaşmaya ve daha büyük bir amaç için bilinçli olarak çalışmaya başlarsınız. 

Tutkunuzun peşinden gidersiniz ve eksiksiz bir tatmin için yaşam misyonunuzun ayak izlerinde birlikte yürümeye başlarsınız. Artık koşulsuz sevginin ne olduğunu ve onu günlük olarak nasıl uygulayacağınızı biliyorsunuz. Hizalanmış hissedersiniz ve gerçek bir bütünlük duygusu hissedersiniz.

Ruh Eşleri İkiz Alev Olabilir mi?

Evet! Ancak çoğu zaman durum böyle değildir.

Ruh eşinizle yaşamak kolay ve doğaldır. İkiniz aynı dalga boyundasınız ve sorunlar ortaya çıktığında, ruh bağlantınız nedeniyle onları hızlı ve fazla acı çekmeden çözer hale gelebilirsiniz. Çünkü ruh eşi, tıpatıp siz gibi olan biridir.

İkiz Alev aşkı, romantizm dışında her şeydir. İkizleriniz hiçbir şeyi kolay yapmaz. Yazının başında da dedik ya, birbirinin zıt kutupları. Sizi hayal gücünüzün ötesine geçmeye iter. Nefes almak için fazla zamanınız olmadan hızlandırılmış evrime altın bir bilet kazanmak gibi. Birbirinizin gelişimini güçlendiriyorsunuz ve varlığından bile haberdar olmadığınız en derin yaraları açar hale gelirsiniz. Fakat şunu unutmamalıyız ki, ruh eşleri de aynı zaman da ikiz alevi de olabilir.

Fotoğraflar:

PexelsFreepik

4.9/9 - (5 votes)

Sarp YLMZ

Merhaba, ben Sarp. Kişisel gelişim ve teknoloji konularına olan ilgim nedeniyle Bloglabs sitesinde adminlik ve içerik üreticiliği yapıyorum. Özellikle makale yazmak ve yeni bilgiler öğrenmek beni heyecanlandırıyor. Bloglabs sitesinde yazdığım yazılar genellikle kişisel gelişim ve teknoloji konularına odaklanıyor. Kendi deneyimlerimden yola çıkarak okuyuculara faydalı bilgiler sunmaya çalışıyorum. Özellikle teknoloji konusunda, sadece yeni ürünlerin özellikleri hakkında değil, aynı zamanda teknolojinin hayatımızdaki etkileri ve gelecekte neler olabileceği hakkında da yazılar yazıyorum. Bloglabs'ta içerik üreticisi olmak benim için oldukça keyifli bir deneyim. İnsanlarla iletişim kurmak, onların ilgisini çekmek ve farklı konularda farkındalık yaratmak beni mutlu ediyor. Yeni şeyler öğrenmekten ve bunları yazılarımda paylaşmaktan büyük bir zevk alıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu