Teknoloji

Fotoğraflardan Reels Yapma Yöntemleri – 2024

Hikaye Öne Çıkanlar
 • İnstagram reels yapma
 • Fotoğraflardan reels yapma

Günümüzde artık kısa hikayeler hayatımızın bir parçası haline geldi. Özellikle kısa kısa hikayeler, uzunca geçen bir günü başkalarına anlatmanın en iyi yoludur. Bu yazıda fotoğraflardan reels yapma ve instagram reels video yapmayı anlatacağız.

Fotoğraflardan Reels Yapma

instagram reels yapma

Tıpkı TikTok ve YouTube Shorts gibi Instagram Shorts da kısa, eğlenceli videolar oluşturmanın akıllı bir yolunu sunuyor. Çoğu kullanıcı videoları doğrudan Instagram uygulamasında kaydeder veya galerilerinden mevcut videoları kullanır. 
Ancak çoğu insan, İnstagram’a fotoğraf olarak reels ekleyebileceklerinin hala farkında değillerdir. Fotoğraflardan reels yapmak için ek bir program kullanmanız gerekmez. Bunu direkt İnstagram üzerinden yapabilirsiniz. Fakat biz size yazının ilerleyen bölümlerinde, kullanabileceğiniz basit programlar da önereceğiz. Şimdi İnstagram’da fotoğraflardan reels yapma kısmına değinelim.

 1. Instagram uygulamasının en son sürüme güncellendiğinden emin olun.
 2. Reels’e gidin ve yeni bir reels videosu oluşturmak için sağ üst köşedeki kamera simgesine dokunun.
 3. Ekranı yukarı kaydırın veya sol alt köşedeki Galeri’ye dokunun.
 4. Belirli bir fotoğraf albümünden fotoğraf eklemek için sol üst köşedeki açılır menüye dokunun.
 5. Bir klasöre (ör. Sık Kullanılanlar, Selfie’ler) dokunun ve akışınıza eklemek istediğiniz fotoğrafı seçin.
 6. Belirli bir fotoğrafın Fotoğraf Şeridi’nde görüntülenmesi gereken süreyi seçin. Bunu yapmak için kaydırıcının kenarlarını sürükleyin ve görünür süreyi azaltın (varsayılan olarak 5 saniye).
 7. Videonuza bir fotoğraf eklemek için Ekle’yi tıklayın .
 8. Daha fazla fotoğraf eklemek için yukarıdaki adımları #3’ten adım #7’ye kadar tekrarlayın.
 9. Tüm fotoğrafları ekledikten sonra , videonuza müzik eklemek için Ses simgesine dokunun.
 10. Ön izleme’yi tıklayın . Bir sonraki ekranda metin, efektler, çıkartmalar ekleyin.

İnstagram reels video yapma işlemi bu kadardı. Bunu sadece İnstagram uygulamasından gerçekleştirebilirsiniz. Şimdi ise program kullanarak video yapma adımlarına geçelim:

En iyi video yapma uygulama ve hizmetleri

fotoğraflardan reels yapma
ClideoBu web sitesinde hızlı bir şekilde reels video oluşturabilirsiniz. Ek olarak müzik ve istediğiniz sesler ile reels videonuzu zenginleştirebilirsiniz.
CapCut – Video Editor UygulamasıFotoğraflardan reels yapmak için CapCut uygulamasını kullanabilirsiniz. Ek olarak videolarınıza farklı efektler ve görsel yenilikler de ekleyebilirsiniz bu uygulama aracılığı ile. App StorePlay Store
FotoPlayBu popüler uygulama yüksek indirme sayısına sahiptir. Bu uygulamada da videolar, müzikler, efektler ve birçok çıkartmalar sizi beklemekte.
MagistoMagisto, kendi videonuzu oluşturmayı kolaylaştıran akıllı bir düzenleme uygulaması olarak kendini gösteriyor. Kullanıcının yalnızca çekime en uygun olacağını düşündüğü stili seçmesi gerekir. İnstagram’da reels video yapmak için kullanabileceğiniz en iyi uygulamalardandır.
Adobe Premiere RushAdobe, yalnızca ünlü fotoğraf editörü Photoshop’a değil, aynı zamanda komik videolar oluşturmak için kendi mobil uygulamasına da sahiptir. Bu uygulama ile kısa kısa reels videolarıda oluşturabilirsiniz. Fotoğraflardan reels yapmak için kullanabileceğiniz en basit uygulamalar arasında gelmektedir.
fotoğraflardan reels yapma

Bu yazıda fotoğraflardan reels yapma yöntemlerini ve programlarına değindik. Burada belirttiğimiz yöntemler ile reels video yapabilirsiniz. Ek olarak fotoğraf bulanıklaştırma yazımızı okuyabilirsiniz.

4.9/13 - (5 votes)

Veronika

Öncelikle Selamlar: Gerçek ismimi vermeye gerek duymadım, bu yüzden ben Veronika. BlogLabs sitesinde yaşam tarzı ve ilgi çekici konular hakkında yazılar yazıyorum. Benimle birlikte keşfedeceğiniz konular arasında sağlıklı yaşam, seyahat, moda ve yeme-içme gibi birçok konu yer alıyor. Hacettepe Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon fakültesinde öğrenciyim. Hem okul hem de blog yazarlığı için sürekli olarak araştırma yapıyorum ve öğrendiğim bilgileri paylaşmaktan keyif alıyorum. Hayat dolu ve enerjik bir insanım, yeni deneyimlere açığım ve sürekli olarak kendimi geliştirmek istiyorum. Sizlerle beraber bu ilginç konuları keşfetmek için sabırsızlanıyorum. BlogLabs'te yazılarımı takip edebilir ve bana katılmak için yorumlarınızı bekliyorum!

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu