Kişisel Gelişim

Erkeklerde Platonik Aşk Belirtileri Nelerdir? Platonik Erkeklere Dair Her Şey!

Hikaye Öne Çıkanlar
 • Erkeklerde Platonik Aşk Belirtileri
 • Platonik Erkek Davranışları
 • Aşık Erkek Davranışları

Platonik aşklar günümüz nedense çok yaygınlaşmaya başladı. Bir araştırma da şöyle bir şey okumuştum, “Platonik seven kişi, o kişiyi kendi kafasındaki gibi seviyor. Eğer karşılıklı birbirlerini severlerse beklediği kişi gibi olmayabilir ve bundan dolayı platonik olarak sürdürmeye devam edebilir kişi.”
Durun! Yazının girişinde böyle kafa karıştırmış olabilirim, fakat ne demek istediğimi anlayacaksınızdır. Erkeklerde platonik aşk belirtileri genelde hep aynıdır.
Ancak bi erkeğin platonik olduğunu gösteren belirtiler göstermesi, onun size karşı aşk beslediği anlamına gelmeyebilir.

Platonik aşık erkek davranışları, konumuza başlamadan önce önden bilgi verelim. Bu günlerde, platonik bir ilişkiyi daha çok bir erkek ve bir kadın arasındaki tamamen romantik olmayan bir ilişki olarak tanımlıyoruz. Bu yüzden Google aramalarında platonik erkek davranışları veya kadın davranışları nasıldır gibi aramalar mevcut.

Erkeklerde Platonik Aşk Belirtileri Nelerdir?

erkeklerde platonik aşk belirtileri
platonik aşık erkek davranışları

Platonik erkek davranışları, kişiden kişiye değişebilir hatta yaştan yaşa bile değişebilir. Fakat bildiğiniz gibi aşık olan insanın karnında nasıl kelebekler uçuşuyorsa, platonik aşık erkek davranışları da aynı olabiliyor. Gelin erkeklerde platonik aşk belirtileri nelermiş öğrenelim:

Erkeklerde Platonik Aşk Belirtileri:

 • Taraf Olma İsteği: Açılamayan erkek davranışlarına bakıldığın da platonik aşk yaşayan erkek, karşı tarafı sürekli bir koruma içerisinde olmaktadır. Bir tartışma esnasında haksız olsanız bile, platonik erkek davranışı sürekli sizi koruma isteği içerisine girer. Bunu fark edersiniz.
 • Kalabalık ortamlarda göz teması kurma: Otobüs gibi kalabalık ortamlarda sürekli size bakarken, sizinle göz teması kurmaya çalışırken yakalarsınız platonik erkek davranışını. Bu hareket istemsiz olarak gerçekleşir.
 • Arkadaşlık odaklı İlişki: Platonik aşkta iki kişi arkadaşlık bağını öncelikli tutar. Fiziksel bir yakınlık yerine, sohbet, yolculuk ve eğlence faaliyetleri gibi arkadaşlık odaklı aktiviteler bulunur. Bu erkeklerde platonik aşk belirtileri arasında en çok görünendir. Şöyle ki, ilk başta arkadaş olmak istenir fakat sonrasında artık bir ad konulması istenir.
 • Kişisel hayatına müdahil olmaz: Platonik aşkta ilişki, karşıdaki kişinin kişisel hayatına müdahil olmaz. Her ikisi de birbirlerinin hayatına müdahil olmak istemez ve karışmazlar.
 • Dürüst olma eğilimi: Platonik aşkta iki kişi dürüst ve açık olma eğilimindedir. Karşıdaki kişinin hisleri ve düşünceleri öncelikli tutulur ve bu ilişkinin temelini oluşturur.

Platonik aşk, arkadaşlık veya dostluk bağlarına dayalı bir ilişkidir ve fiziksel bir yakınlık gerekmez. Bu tip bir aşk, karşıdaki kişinin kişisel veya profesyonel hayatını olumlu bir şekilde etkileyebilir. Ancak, platonik aşk belirtileri ve aşık erkek davranışları arasında farklılıklar vardır.

Önerilen Yazı: Pygmalion Etkisi: Beklediğiniz ve Düşündüğünüz Şey Ya Gerçekleşiyorsa?

Aşık Erkek Davranışları (Açılamayan Erkek Davranışları)

erkeklerde platonik aşk belirtileri
 • Fiziksel yakınlık arayışı: Aşık olma durumunda, bir erkek fiziksel yakınlık arar. Bu, sarılma, tensel dokunuşlar veya başka bir fiziksel etkileşim şeklidir.
 • Kıskançlık: Platonik davranışlar arasında, erkek karşıdaki kişinin diğer insanlarla ilişkilerini kıskanabilir. Bu, kişisel hayatına müdahil olma eğilimini de gösterir.
 • Kendine güvensizlik: Aşık bir erkek, karşıdaki kişinin duygusal durumuna ve hislerine duyarlıdır. Bunun sonucu olarak, kendine güvensizliği artabilir ve karşıdaki kişinin, kendisi hakkında ne düşündüğünü düşünüp durur.
 • Zaman ayırma eğilimi: Aşık bir erkek, karşıdaki kişiyle vakit geçirmek için çaba sarf eder ve onunla birlikte olmak ister. Mesajlara hemen dönme, sosyal medyada paylaştığınız bir gönderiye karşı etkileşim kurma (beğenme, yorum, paylaşma gibi) bunlardan biridir.
 • Duygusal yakınlık arayışı: Aşık olma durumunda, erkek duygusal yakınlık arar ve karşıdaki kişinin hislerine karşı duyarlı bir hale gelir. Ne düşündüğünü önemser ve değer vermeye daha çok eğilim gösterir.

Bu belirtiler, her erkek için geçerli olmayabilir ve kişisel farklılıklar gösterir. Ancak, platonik aşk ve aşık olma durumlarının belirtileri, genel olarak bu şekildedir. Sonuç olarak, erkeklerde platonik aşk ve aşık olma durumları farklı belirtiler gösterir. Platonik aşk, arkadaşlık bağı üzerine kuruludur ve fiziksel yakınlık gerekmez. Fakat unutulmamalıdır ki platonik aşk bir kartopu gibidir. Dağdan yuvarlanmaya başladığı zaman çığ gibi büyür.

Kaynaklar:
https://socialself.com/blog/platonic-friendship/
https://www.yourtango.com/self/platonic-soulmate-signs

5/7 - (5 votes)

Veronika

Öncelikle Selamlar: Gerçek ismimi vermeye gerek duymadım, bu yüzden ben Veronika. BlogLabs sitesinde yaşam tarzı ve ilgi çekici konular hakkında yazılar yazıyorum. Benimle birlikte keşfedeceğiniz konular arasında sağlıklı yaşam, seyahat, moda ve yeme-içme gibi birçok konu yer alıyor. Hacettepe Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon fakültesinde öğrenciyim. Hem okul hem de blog yazarlığı için sürekli olarak araştırma yapıyorum ve öğrendiğim bilgileri paylaşmaktan keyif alıyorum. Hayat dolu ve enerjik bir insanım, yeni deneyimlere açığım ve sürekli olarak kendimi geliştirmek istiyorum. Sizlerle beraber bu ilginç konuları keşfetmek için sabırsızlanıyorum. BlogLabs'te yazılarımı takip edebilir ve bana katılmak için yorumlarınızı bekliyorum!

İlgili Makaleler

Bir Yorum

 1. erkeklerde platonik aşk çokk fazla anlamadım gitti nie bölee yapıyorlar bunlar. benimki bana yazana kadar kaç yıl beklemiş platonik olarak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu