Yaşam Tarzı

Aura Rengi Anlamları: İç Dünyanızın Renkli Haritası

Hayatın birçok alanında renklerin büyük bir önemi vardır. Ne giydiğimize ne yediğimize hatta hangi mekanları tercih ettiğimize kadar renklerin etkisi vardır. Aura rengi anlamları ile birlikte bu renklerin sadece bu dünya ile sınırlı kalmadığını göreceksiniz.

Bir auranın en büyüleyici yönlerinden biri, kişinin kişiliği, duyguları ve sağlığı hakkında çok şey söyleyebilen rengidir. Çok daha fazla uzatmadan aura renkleri ve anlamları, aura rengi hesaplama ve siz aura renginizi nasıl bulabilirsiniz öğrenelim:

Aura Rengi Nedir?

Aura, bir kişinin enerjisinin, duygularının ve düşüncelerinin fiziksel bedeninden yaydığı enerji alanıdır. Bu enerji alanı kişinin çevresinde belirli bir alanda genişler ve belirli renklerle ifade edilir. Her renk, belirli bir frekans veya titreşimle ilişkilidir ve kişinin ruh hali, fiziksel sağlığı ve genel enerjisini temsil eder.
İnsan vücudunun elektromanyetik alan olarak da bilinen çok düşük seviyelerde elektrik yaydığı bilinmektedir.
Bu enerjiye aura diyoruz. Ruhsal uyanış yaşayan bazı kişilerin, aura renklerini fark ettikleri bilinmektedir.

Aura Rengi Nasıl Bulunur veya Nasıl Hesaplanır?

Aura rengini bulmanın çeşitli yolları vardır. Bunlar arasında meditasyon, aura fotoğrafçılığı ve enerji çalışması bulunur. Bu tekniklerin her biri farklı seviyede hassasiyet ve pratiğe gereksinim duyar. Aura rengi, bir kişinin ruh hali, fiziksel sağlığı ve enerji durumunun yansıması olduğundan, kişinin kendi duyguları ve algıları aura renginin belirlenmesinde büyük bir rol oynar. Aura renkleri ve anlamları kısmında renklerin anlamlarına ulaşabilirsiniz.

gri rengin anlamini aktaran bir aurası parlayan kadın resmi

Bir insanı tanımadan önce bile, aurası ve sizinki birbiriniz üzerinde ilk izlenimi bırakır. Maalesef insan gözü auraları göremez, ancak eğitimle bir kişinin aurasının ne renk olduğunu belirlemek mümkündür.

Aura rengini belirlemek için bir aynaya ve beyaz bir arka plana ihtiyacını var. Aynada kendinize beyaz bir fonda bakarak alnınızın ortasına odaklanmalısınız. Gözlerinizi hareket ettirmeden başınızın ve omuzlarınızın çevresini görmeye çalışın. Başınızın ve omuzlarınızın etrafında gördüğünüz renk, auranızın rengini temsil eder. Bu rengi odaklandığınız yerde değil, gözlerinizin çevresinde fark edeceksiniz.

Auranızı bulmanın başka bir yolu, yaklaşık bir dakika boyunca ellerinize bakmaktır. Ellerinizin içinden yayılan parıltı, auranızın rengini yansıtır. Auranızı görmek için birkaç deneme yapmanız gerekebilir, pratik sizi mükemmelliğe götürecektir!

Aura Rengi Anlamları Renklere Göre

 • Mor Aura Rengi Anlamı: Mor aura rengi genellikle yüksek ruhaniyet, sezgi ve duyarlılık ile ilişkilidir. Bu renk, aydınlanma ve ruhsal gelişim yolunda ilerleme gösteren kişilerde sıklıkla görülür. Mor auralı insanlar genellikle çok ruhani ve etraflarındaki dünya hakkında derin bir anlayışa sahipler. 
  Ayrıca çok yaratıcıdırlar ve başkalarına ilham verme konusunda doğal bir yetenekleri vardır. Bununla birlikte, mor bir aura kibirli veya kendini beğenmiş olma eğilimini de gösterebilir, bu nedenle ortaya çıktığı bağlama dikkat etmek önemlidir. Mor aura anlamı bu şekildedir. Siz mor rengi aurayı nasıl buldunuz?
 • Mavi Aura Rengi Anlamı: Mavi aura rengi, dürüstlük, iç huzur, iletişim yeteneği ve sakinlik ile ilişkilidir. Mavi aura rengi anlamı aynı zaman da maneviyat ile ilişkilendirilir. Ancak bazı zamanlar da ise depresyon ve üzüntü sebebiyle de ortaya çıkabilir.
 • Yeşil Aura Rengi Anlamı: Yeşil aura rengi anlamı genellikle büyüme, denge ve doğayla olan bağlantıyı temsil eder. Ayrıca bu renk, şifacılar ve öğretmenler gibi yardımsever kişilerde sıkça görülür.
  Yeşil auralı insanlar genellikle çok şefkatli, merhametli ve doğa ile güçlü bir bağları vardır. Ayrıca çok dengeli ve uyumludurlar ve yaşamlarında bir barış ve dinginlik duygusu sürdürme eğilimindedirler. 
 • Sarı Aura Rengi Anlamı: Sarı aura rengi anlamı neşe, özgürlük, yaratıcılık ve entelektüel yetenekler ile ilişkilidir. Bu renk, enerjik ve yaratıcı kişilerde sıklıkla görülür. Aynı zaman da sarı aura rengi anlamı zeka, mantık ve sinirlilik anlamlarına da gelebilir.
 • Turuncu Aura Rengi Anlamı: Turuncu aura rengi, tutku, enerji, sağlık ve fiziksel aktiviteleri temsil eder. Aynı zamanda bu renk, maceracı ve enerjik kişilerde daha sık görülür. Turuncu aura rengi anlamı yaratıcılık ve sosyalliği de temsil eder. Bu renge sahip olanlar çok sosyaldirler.
 • Kırmızı Aura Rengi Anlamı: Kırmızı aura rengi, güç, heyecan, aşk ve dürtüler ile ilişkilidir. Bu renk, hırslı ve lider kişilik özelliklerine sahip olanlarda sıkça görülür. Kırmızı aura reni anlamı tutkuyu ve güç isteği anlamına da gelir. Bununla birlikte, kırmızı bir aura aynı zamanda öfke veya stresin bir işareti olabilir, bu nedenle ortaya çıktığı bağlama dikkat etmek önemlidir.
 • Pembe Aura Rengi Anlamı: Pembe aura rengi, sevgi, nezaket ve duygusal hassasiyeti temsil eder. Bu renk, romantik ve duygusal olarak duyarlı kişilerde sıklıkla görülür. Pembe aura anlamı aynı zaman da şefkati temsil eder. Bu renge sahip olan kişiler başkalarına çok değer verirler.
 • Kahverengi Aura Anlamı: Kahverengi aura, yeryüzü ile derin bağlantıları, düşünceyi eyleme geçirmeyi ve istikrarı temsil eder. Bu renk, pratik ve kararlı kişilerde daha sık görülür. Kahverengi anlamı ciddiyeti temsil eder.
 • Gri Aura Rengi Anlamı: Gri aura, genellikle dönüşüm ve değişikliği temsil eder. Bu renk, iç çatışmaları olan veya büyük değişiklikler yaşayan kişilerde görülür. Gri renk anlamı itibarıyla tarafsızlığı yani dengeyi temsil eder. Bundan kasıttır ki gri aura anlamı dengeyi ifade eder diyebiliriz. Bu denge her konuda olabilir. Ancak bazen de gri auralı insanlar kendilerini güvensiz veya hayatlarında sıkışmış hissedebilir ve karar vermekte veya harekete geçmekte zorlanabilirler.
 • Siyah Aura Rengi Anlamı: Siyah aura, genellikle negatif enerjiyi, stresi ve içe kapanıklığı temsil eder.
  Siyah auralı insanlar korku, öfke veya keder gibi güçlü duygular yaşayabilir ve bu duyguları işlemek ve serbest bırakmakta zorluk çekebilirler. İlişkiler veya kariyer gibi hayatlarının bazı alanlarında da engellenmiş hissedebilirler.  Ancak aura rengi anlamları duygulara bağlı olduğu için, siyah aura rengi kalıcı değildir, geçicidir.
 • Beyaz Aura Rengi Anlamı: Beyaz aura, saf enerjiyi, yüksek frekanslı enerjiyi ve aydınlanmayı temsil eder. Bu renk genellikle çok spiritüel veya aydınlanmış kişilerde görülür. Beyaz auralı insanlar genellikle çok manevidir ve ilahi ile derin bir bağları vardır. Ayrıca çok saftırlar ve dünyayı net ve objektif bir şekilde görme konusunda doğal bir yetenekleri vardır. 
 • Gümüş Aura Rengi Anlamı: Gümüş aura, sezgisel yetenekleri, kozmik bilinç ve spiritüel rehberliği temsil eder. Bu renk, genellikle medyumlar ve psişik yetenekleri olan kişilerde görülür.

Aura rengi anlamları bu şekildedir. Unutmayınız ki aura rengi anlamları değişkenlik gösterir. Sizin bağlı olduğunuz duygu ve duruma göre aura renginiz de değişiklik gösterir. Bir gün siyah görürken, diğer gün beyaz görebilirsiniz. Bunun sebebi aura renginin duygularınıza bağlı olduğudur.

aura renkleri görünen 3 kadın fotoğrafı

Aura Nasıl Yükseltilir?

Aura yükseltmek için birçok farklı teknik vardır. Bunlar arasında meditasyon, nefes çalışmaları, reiki ve diğer enerji çalışmaları, pozitif düşünce ve duyguların kullanılması gibi yöntemler bulunmaktadır. Ayrıca düzenli egzersiz ve sağlıklı beslenme de aura enerjisini yükseltmeye yardımcı olabilir.

Doğum Tarihine Göre Aura Rengi Hesaplama Nasıl Yapılır?

Doğum tarihine göre aura rengi hesaplama genellikle numerolojiye dayalıdır. Bu, doğum tarihinizdeki rakamların belirli bir şekilde toplanması ve bu sayıların belirli renklerle eşleştirilmesi anlamına gelir.

Bu metot, kişinin doğum tarihinden yola çıkarak onun kişisel enerjisini ve potansiyel aura rengini belirlemeye çalışır. Ancak, bu metotun bir kişinin aura rengini tam olarak belirlemede kesin olduğunu söylemek zordur, çünkü aura rengi kişinin duygusal, fiziksel ve ruhsal durumuna bağlı olarak sürekli değişebilir.
Bu nedenle, bu yöntem genellikle genel bir rehber olarak kullanılır.

Bu yazıyı yazarken kullanılan kaynaklar sırasıyla;
11 Aura Colors & What They Say About You
22 Aura Colors and Their Meanings: Learn How to Read Auras
10 Aura Colors and What They Mean, According to Spiritual Experts

4.8/5 - (5 votes)

Sarp YLMZ

Merhaba, ben Sarp. Kişisel gelişim ve teknoloji konularına olan ilgim nedeniyle Bloglabs sitesinde adminlik ve içerik üreticiliği yapıyorum. Özellikle makale yazmak ve yeni bilgiler öğrenmek beni heyecanlandırıyor. Bloglabs sitesinde yazdığım yazılar genellikle kişisel gelişim ve teknoloji konularına odaklanıyor. Kendi deneyimlerimden yola çıkarak okuyuculara faydalı bilgiler sunmaya çalışıyorum. Özellikle teknoloji konusunda, sadece yeni ürünlerin özellikleri hakkında değil, aynı zamanda teknolojinin hayatımızdaki etkileri ve gelecekte neler olabileceği hakkında da yazılar yazıyorum. Bloglabs'ta içerik üreticisi olmak benim için oldukça keyifli bir deneyim. İnsanlarla iletişim kurmak, onların ilgisini çekmek ve farklı konularda farkındalık yaratmak beni mutlu ediyor. Yeni şeyler öğrenmekten ve bunları yazılarımda paylaşmaktan büyük bir zevk alıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu