Yaşam Tarzı

Pembe ve Mavi Karışımı Hangi Renk Olur? Mavi Pembe Karışımı Ortaya Çıkan RENKLER

Selamlar: Yeni blog konuları araştırırken karşıma hangi renklerden, hangi renkler meydana gelir konuları çıktı. Yaptığım araştırmalar sonucunda da bu konular da pek bi açıklama olmadığını gördüm. Siz bu yazıya pembe ve mavi karışımı hangi renk olur sorusunun cevabını için geldiniz. Bunun cevabı aşağıda olan başlıkta verildi, burayı okumak istemiyorsanız, pembe ve mavinin karışımı adlı başlıkta sorunuzun cevabı bulunmaktadır.
Bu içerikten sonra, diğer renklerin de karışımı hakkında bilgi vereceğim. Pembe ve mavinin karışımı adlı konu, hangi renk hangi renk ile karışırsa ortaya ne çıkar konularının bu blog (bloglabs) için başlangıcı olmuştur.

Pembe ve Mavi Karışımı Hangi Renk Olur? Pembe ve Mavi Karışımı:

Pembe ve Mavi karışımı ortaya mor rengi çıkarır.Aslında tam mor olmamakla birlikte eflatun rengi de denebilir. Pembe rengi kırmızı ve beyazın karışımından oluşurken, mavi renk ise mavi pigmentin kullanılmasıyla elde edilir. Bu nedenle, bu iki renk karıştırıldığında, kırmızı, mavi ve beyaz pigmentlerin karışımından mor bir renk oluşur.
Unutmayın ki pembe ve mavi karışımında elde edilen mor renk, karıştırdığınız renklerin tonlarına göre değişebilir. Ancak, ortalama bir renk olarak aşağıda olan görsele benzer bir mor renk elde edeceksinizdir.

pembe ve mavi karışımı ortaya çıkan mor renk photo: freepik

Ek olarak kırmızı ve maviyi karıştırmak size koyu bir mor verir. Kırmızı ne kadar koyu olursa, mor da o kadar koyu olur. Mavi ne kadar koyu olursa, mor da o kadar koyu olur.

Pembe ve maviyi karıştırmak size daha pastel bir mor veya açık mor verir, yani eflatun rengi elde edersiniz. Kırmızı ne kadar açıksa, mor da o kadar açık olur. Pembe, kırmızının bir tonudur. Pembeyi elde etmek için kırmızıya beyazı eklemeniz yeterli.

Pembe ve Mavinin Diğer Renklerle Karıştırılması

Üst kısımda pembe ve mavi karışımı hangi renk olur sorusunu cevapladığımıza göre, biraz farklı konulara değinelim. Parlak turuncu ile mavi ve pembe tonları iyi bir şekilde uyum sağlamazlar. Turuncu, sıcak ve parlak bir sarı ve kırmızıdan oluşur. Bu, sıcak turuncu renginin mavi ve pembe ile tamamen zıt olduğu anlamına gelir. Turuncu, sıcak ve parlak renklerle daha iyi bir şekilde uyum sağlar. Bu ikincil renk tonu, iki birincil renk arasındaki orta noktadadır.

Pembe ve mavinin yeşille karıştırılması kahverengi veya gri bir renk oluşturur. Bu karışımın sonucu, tüm çağdaş renklerin aynı sonucunu verir. Bu renkler, geniş bir ton yelpazesi nedeniyle gri veya kahverengi oluştururlar. Gri karıştırıldığında, karışık bir renk tonu ortaya çıkar. İki renk tonunun yanı sıra, tamamlayıcı renkler ayrıca mavi ve turuncu ve sarı ve mor renkleri içerir.

Sonuç: Pembe ve Mavi Karışımı

Pembe ve mavi renk karışımının, mor rengin biraz daha açık versiyonu olan EFLATUN rengini ortaya çıkardığını öğrendik. Bir sonraki yazımız da görüşmek dileği ile…

Önerilen Yazı: Pygmalion Etkisi: Beklediğiniz ve Düşündüğünüz Şey Ya Gerçekleşiyorsa?

5/16 - (5 votes)

Veronika

Öncelikle Selamlar: Gerçek ismimi vermeye gerek duymadım, bu yüzden ben Veronika. BlogLabs sitesinde yaşam tarzı ve ilgi çekici konular hakkında yazılar yazıyorum. Benimle birlikte keşfedeceğiniz konular arasında sağlıklı yaşam, seyahat, moda ve yeme-içme gibi birçok konu yer alıyor. Hacettepe Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon fakültesinde öğrenciyim. Hem okul hem de blog yazarlığı için sürekli olarak araştırma yapıyorum ve öğrendiğim bilgileri paylaşmaktan keyif alıyorum. Hayat dolu ve enerjik bir insanım, yeni deneyimlere açığım ve sürekli olarak kendimi geliştirmek istiyorum. Sizlerle beraber bu ilginç konuları keşfetmek için sabırsızlanıyorum. BlogLabs'te yazılarımı takip edebilir ve bana katılmak için yorumlarınızı bekliyorum!

İlgili Makaleler

6 Yorum

  1. Pembe mavi karışımı renklerin nasıl ortaya çıktığını merak ediyordum hangi renkler ortaya çıkıyor Öğrenmiş oldum

  2. Gerçekten sitenizden oldukça memnun kaldım emeğinize sağlık hayırlı işler bol kazançlar dilerim

    1. Pembe ve Mavi Karışımı Hangi Renk Olur? Mavi Pembe Karışımı Ortaya Çıkan RENKLER bunların hepsini çok güzel bir şekilde öğrendim teşekkür ederim ben evde renk karışımlarını deneyeceğim

  3. Pembe ve mavi karışımından mor elde edildiğini çok güzel bir şekilde anlatmışsınız, küçük yeğenime buradan okuyup anlattım 🙂

  4. Pembe ve mavi karışımından mor elde edildiğini çok güzel bir şekilde anlatmışsınız, küçük yeğenime buradan okuyup anlattım

  5. Pembe ve mavi karışımının ortaya çıkardığı renk çok güzel bir mordur. Ben sulu boyayla denemiştim çok güzel bi renk çıktı ortaya. Zaten pembe ve mavi karisimi için renk tonlarının farklı olmaması lazım. Aynı tonlarda zaten iyi bir renk çıkarır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu