Hikaye

Uncharted 4: A Thief’s End – Yaratıcıları oyunun en iyi takip sahnesinin nasıl yapıldığını açıklıyor

Aradan ne kadar zaman geçerse geçsin, Uncharted oyuncularının hiç unutmadığı bir sahne var;
Nathan Drake ve Sully’nin bir cip ile Madagaskar şehrinin içinden geçtiği zamanı hatırlıyorsunuz değil mi?
Bu sahne Uncharted 4: The Thief’s Denouement’de yer almıştı.
Uncharted 4: A Thief’s End: birçok güzel ânı bize yaşatmış olsa da bazıları akıllarımızda kalmaya devam ediyor. Üstte bahsettiğimiz kovalamaca sahnesi de bunlardan birisidir.

Aksiyon filmlerini aratmayan sahne

Oyunun çıkışından bu yana neredeyse altı yıl geçmesine rağmen, yaratıcılarının efsanevi sahne hakkında paylaşacakları pek çok detayları var. IGN medyası, geliştirme ekibinin üyeleri Kurt Margenau ve Shaun Escayg ile sohbet ettikten sonra ayrıntıları paylaştı. Anı yaratırken stüdyo, Drake’in erkek kardeşiyle yeniden bir araya geldiğini görmenin duygusal yükünü düşündü. Tabii ki, sahneyi oluşturmak bazı sorunlara yol açtı. Margenau’ya göre, dahil olan araçların sayısı, oyuncunun gitmesi gereken yer ve en önemlisi, araba sürmeyi eğlenceli hale getirmekti. Şayet tüm bir sahneyi oluşturmak için daha fazla obje ve daha fazla işgücü demekti.
Her şeye rağmen mükemmel bir oyun deneyimi çıktığını söylemekte fayda var. Videoyu izlemeden geçmeyiniz.

YouTube video
Uncharted 4: A Thief’s End efsane sahne

En iyi kovalamaca ve kaçış deneyimi PS5’te

Uncharted: Legacy of Thieves Collection, bize bir kez daha söz konusu sahneyi yaşama fırsatı sunmayı hedefliyor. Margenau, oyunun takipten her zamankinden daha fazla keyif almamız için kilit bir faktör olan dokunsal titreşim ve uyarlanabilir tetikleyiciler gibi DualSense işlevlerine yer verildiğini belirtti.
“Tüm lastikler modellendi ve tüm yolları oynarken adeta hissedeceksiniz.”
Yeni oyun hakkında yapılacak olan duyuruları global olarak yapacağını belirten şirket, oyuncular için adeta ses getireceğini ifade ediyor.

Uncharted:4 ilk çıkış yıllarında konsol kategorisindeki en iyi oyun olmuştu. Gün geçtikçe daha iyileri için var olanlar elbette popülerliğini yitirecektir. Fakat yine de aklımızda kalmaya devam edecek olan oyunlardan olacaktır. En azından benim için öyle.
Daha iyi oyunlar hakkındaki haberler için takipte kalın…

-BlogLabs

Bu gönderiyi puanla

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu