Hikaye

Resident Evil 2; video oyunlar tarihinde 24 yaşına girdi

Çoğu oyun için referans olarak bilinen Resident Evil 2 (1998), bir çok korku ve hayatta kalma temalı olan oyunlar için ilham kaynağı olmuştu.
21 Ocak’ta 24. yılını geride bırakan Resident Evil, 1998’de Shinji Mikami tarafından geliştirildi. Hideki Kamiya tarafından yönetilen PlayStation One’da da piyasaya sürdü.

YouTube video

Resident Evil 2’de efsane Raccoon City

Raccoon City sokaklarında yaşayan zombilerden ilk kaçışımızla birlikte 24 yılı geride bıraktık. Şehir polis karakoluna sığınarak, sürükleyici aksiyon ile dolu bir hikayeyi başlatmış olduk.

RS2’de, T-virüs olarak bilinen güçlü biyolojik silah vardı. Geliştirilmesinin arkasındaki sorumlular olan Umbrella şirketinin planlarını ortaya çıkarmamız gerekiyordu. Güçlerini birleştiren kahramanlar olarak subay Leon S. Kennedy ve üniversite öğrencisi Claire Redfield vardı. RS2’in bizi 24 yıl önce hayatta kalma korkusunun en sembolik düşmanlarından birkaçıyla tanıştırdığını unutmak imkansız. Birçoğu o zamanlar en iyi kabuslarımızın bir parçası olarak kalıyor.
İlk oyun çıktığından bu yana, gerek görsel olsun gerekse oyun deneyimi olsun çok iyi deneyimler bizlere sundu.

İlk oyun olarak bilinen Resident Evil 1, çıktığı zamanlarda pek de ses getirmedi. Bu yüzden Resident evil 2 daha fazla kişi tarafından bilinir. Fakat, tabiki de oyunun ilk versiyonu 1996’da piyasaya sürüldü.
İlk oyunu hatırlamak gerekir ise, Raccoon City’de bazı yamyam cinayetleri işlenmeye başlar.
Talihsizlikler ile uğraşan oyunun kahramanı Tim’in başına çeşitli olaylar gelir. Halbuki oyunun başlangıcında helikopter kazasından sonra arkadaşları Tim’e eşlik etmemeye başlar. Çünkü kazadan sonra gördükleri zombi köpeklerden dolayı kaçarlar.
Hangi versiyonu olursa olsun, Residen Evil serisi bazılarımız için vazgeçilmezdir. Tıpkı GTA Vice city gibi. Çünkü bir nesil bu tarz oyunlar ile büyüdü.

Oyun hakkında ki bir çok resmi detaya buradan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Bakınız: Uncharted 4: A Thief’s End – Yaratıcıları oyunun en iyi takip sahnesinin nasıl yapıldığını açıklıyor.

Bu gönderiyi puanla

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu