GündemHaberler

GTA 6’nın toplam süresinin 400 ila 500 saat arası olacağı tahmin ediliyor

Günümüzde en çok araştırılan konular arasında belki de ilk 3 sırada yer alan, hakkında çokça bahsedilen oyun olan GTA 6 hakkında çeşitli bilgiler etrafta yayılmaya başlıyor. Bunlardan bazıları doğru veya yanlış olabilir. Bu bilgilere genelde oyunun yapımcılığını üstlenen şirket çalışanları tarafından yapılmaktadır. Rockstar Games çalışanları tarafından Gta 6 hakkında yapılan açıklamalar arasında oyunun hikaye süresinin 500 saate yakın olacağı yönünde. Tek iddia bu mu? Elbette hayır.

GTA 6, gezegendeki oyuncuların yaklaşık yarısının beklediği bir oyun! Çünkü GTA 5’in çıkışının üzerinden on yıldan fazla bir süre geçti. Haliyle gamer topluluğu yeni bir oyun için çağrıda bulunuyor. Kuşkusuz, GTA 3, GTA: Vice City ve GTA: San Andreas’ın remaster’ları beklemeyi mümkün kıldı. Ancak yeni bir şeye ihtiyaç var. Ve bugün Rockstar Games çalışanı, GTA 6’nın aşırı uzun oyun süresinden bahsetti: 400 ile 500 saat arasında!

gta 6
gta 6

GTA 6 için 400 ile 500 saat arasında devasa bir oynanış süresi

PlayStation’ın 10 yıl içinde öleceğini öngören analist Michael Pachter, GTA 6 hakkında konuşmak için yeniden söz alıyor.
Bu arada Michael Pachter bir video oyunu, sosyal medya, dijital medya ve elektronik analistidir. Michael Pachter’e göre, geleceğin Gta 6’sı 500 saate yakın olacaktır. GTA 7’nin gelişine kadar en az bir 10 yıl oynanır diye belirtiyor.

Ve bitmedi. Video oyunu pazarı uzmanı , GTA 6’da bulunan birkaç şehirden bahsediyor . Bu, 2014 yılında Rockstar Games tarafından geliştirilmeye başlanan bir oyunun ömrünü daha da uzatabilir.

Sadece böyle bir söylenti ortalıkta dolaştı diye illa oyun 500 saat olacak diye bir kaide yok. Beklentileri yüksek tutmanın pek faydası olmayacaktır. Nitekim böyle bir haberin yayılması bir şeylerin olduğunun göstergesidir. Türkiye’de Gta Vice city ile büyümüş bir nesil olarak, Gta 6 hakkında olan her haber bizi ilgilendirdiği için paylaşmak istedik.

GTA 6 ne zaman çıkacak?

Biraz olsun Rockstar Games’i tanıyor iseniz, oyunlarını 1-3 yıl önceden söylentiler ile ortaya çıkardığını bilirsiniz. Bu durum Gta 6 için de geçerli. Fakat şunu da unutmamak gerekir ki, Rockstar tarafından resmi bir açıklama yapılmadı. Yani 2022 için Gta 6 çıkacak diyemeyiz. Şu an sadece tahminlere dayanan iddialar söz konusudur. Bu tahminler doğrultusunda 2024 yılından önce gelmesi muhtemel olmadığını görüyoruz.

GTA 6 hangi platformlarda çıkacak

Geç çıkış tarihine bakılırsa GTA 6’nın yalnızca yeni nesil konsollar, yani PS5 ve Xbox Series X için olduğu söyleniyor. Tahmini çıkış tarihi göz önüne alındığında, bu bir sürpriz olmayacaktı. 
Teknik açıdan bakıldığında, GTA 6’nın 2023 veya 2024’te aynı anda iki nesilde piyasaya sürüldüğünü görmek şaşırtıcı olurdu. PC versiyonun, kesinlikle biraz beklemesi gerekecek. Rockstar, bilgisayar oyunlarını konsol çıkışından yaklaşık bir yıl sonra piyasaya sürme alışkanlığına sahip.

Gta 6 çıkışı kesin mi?

Üste de görüldüğü gibi Rockstar Games tarafından Gta 6 için çalışmaların sürdürüldüğünü anlamış bulunmaktayız. Bu haberi geçen aylarda vermesine rağmen beraberinde bir çok söylenti ve sızıntı ile gündemimize oturmuş bulunmaktadır.

GTA 6’nın potansiyel özellikleri

Bazı şeyler hakkında tamamen bilgi sahibi olamasak da, bazı şeyler aynı olacaktır. Bu varsayım oyunun analistiğini yapan ve oyunun hayranları tarafından yayılmaktadır.

  • Geniş bir silah yelpazesi
  • ikincil görevler
  • Birden çok alan
  • Devasa ve modern bir harita
  • Bazıları kadın olacak farklı liderler
  • Araba özelleştirme

Unutmayın ki bu bilgilerden bazıları sadece varsayılandan ibaret olduğu gibi bir algıya kapılmayın. Nitekim Gta 5 için de bu tarz söylentiler mevcuttu. Sonunda yüzde 80 söylentinin oyun içinde var olduğunu gördük.

TechRadar
ScreenRant

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu