KadınMobilYaşam Tarzı

Fotoğraf bulanıklaştırma: Herhangi bir resim nasıl bulanıklaştırılır?

Bir fotoğraf bulanıklaştırma oldukça kolaydır. Sadece birkaç işlem ile elinizdeki görseli bulanıklaştırabilirsiniz. Photoshop gibi bir fotoğraf düzenleme yazılımı, bir yüzü veya istediğiniz herhangi bir şeyi bulanıklaştırmayı oldukça kolaylaştırır.  Bu tür hizmet sağlayan birçok ücretsiz web sitesi de mevcuttur. Günlük koşuşturma esnasında bazı işlemleri çabucak yapmamız gerekiyor. Banka hesabınızın ekran görüntüsünü başka bir kişi ile paylaşacaksanız, belirli yerlerinin görünmesini istemeyebilirsiniz. Bu yazıda bir fotoğrafı nasıl bulanıklaştırabilirsiniz, öğrenmiş olacaksınız.

fotograf-bulanıklastırma-bloglabs-net
Fotoğraf bulanıklaştırma

Photoshop tarzı programlar ile fotoğraf bulanıklaştırma

İlk çözüm, bilgisayarda fotoğraf düzenleme yazılımı kullanmaktır: Paint, Photoshop, Gimp, vb. Şimdi okuyacağınız Adobe Photoshop programı üzerinden anlatılmaktadır. Telefondan bulanıklaştırma veya online bulanıklaştırma için yazıyı okumaya devam edin.
Adobe Photoshop programında bulanıklaştırma için “Gauss” bulanıklaştırma kullanılır. İlgili sekmeyi açmak için Filtre → Bulanıklaştırma → Gauss Bulanıklaştırma kısmından açabilirsiniz. Özelleştirme için lütfen Adobe’nin ilgili bulanıklaştırma ayarlarına buradan göz atın.

Online olarak bir fotoğraf nasıl bulanıklaştırılır?

Bir fotoğraf bulanıklaştırmak için bazen programa erişiminiz olmayabilir. Bu gibi durumlarda online araçlara başvurmanız daha olasıdır. Elinizdeki fotoğrafı online olarak bulanıklaştırmak için bazı araçlar mevcuttur. Bunlardan en basit ve ücretsiz olanı redact.photo sitesidir.

Animated GIF - Find & Share on GIPHY
Redact.photo bulanıklaştırma aracı

Telefondan fotoğraf bulanıklaştırma: Mobil ve iOS

Telefondan yüz bulanıklaştırma için belirli araçlar kullanabilirsiniz. Sadece fotoğraf için yüz bulanıklaştırma uygulamaları mevcuttur. Fakat burada paylaşacağımız uygulamalar, her koşuldaki bir resim bulanıklaştırması için işinize oldukça yarayacaktır. İşte iOS ve Android için bulanıklaştırma uygulamaları:

AfterFocus

AfterFocus bulanıklaştırma uygulaması

AfterFocus, fotoğraflar için en iyi arka plan bulanıklaştırma uygulamalarından biridir . Bir görüntünün arka planını bulanıklaştırmanıza, ana nesneyi yakınlaştırmanıza, hareket ve lens efektleri eklemenize yarar. AfterFocus hem Android hem de iOS için kullanılabilir. 

Fotoğraflarınızın ve videolarınızın arka planını bulanıklaştırmak için AfterFocus nasıl kullanılır?

  1. AfterFocus’u Google Play veya App Store’dan indirin , fotoğraf çekmek için kameraya tıklayın veya telefonunuzdaki resmi bulanıklaştırmak için albüme tıklayın. 
  2. Akıllı Odak’a tıklayın ve bulanıklaştırmak istemediğiniz nesnenin çevresine çizgiler çizin. 
  3. İşiniz bittiğinde arka plan bulanıklaşacaktır. Resmi kaydetmek için Save’e tıklayın. 

Pixaloop

YouTube video

Bir başka fotoğraf düzenleme uygulaması olarak Enlight Pixaloop‘u önerebiliriz. Bu uygulamalar ile sadece yüz bulanıklaştırma gibi işlemlerden ziyade, daha da fazla düzenleme yapabildiğinizi unutmayın. Bu uygulama temel düzenlemeden daha fazlasını yapmanıza ve ortalama görüntünüzü olağanüstü bir şeye dönüştürmenize izin veren profesyonel bir uygulamadır. Seçtiğiniz bölgeye odaklanır ve uygulamayı kullanırken karşınıza seçenekleri kullanma avantajı sunar.

Arka planı bulanıklaştırmak için Pixaloop’u nasıl kullanırım?

  1. Uygulamayı indirin ve başlatın. Cihazınızın galerisinden bir fotoğraf yüklemek için Albümler’i tıklayın. 
  2. Bulanıklaştırmayı seçin ve aşağıda göreceğiniz seçeneklerden arka planı bulanıklaştırmaya başlayın. 
  3. İşlem tamamlandığında kaydedin. 

Dikkat! Uygulama ismi değişmiş olup, verilen linklerdeki mağazalardan uygulama doğruluğu kontrol edilebilir.

PlayStoreAppStore

PicsArt

Fotoğraf bulanıklaştırma picsart

Tasarım ile uğraşan kişilerin PicsArt’ı bilmemesi neredeyse imkansızdır. Günümüzde oldukça popüler olan bu uygulama, arka plan bulanıklaştırma konusunda devrim yaratmış durumdadır. Resim bulanıklaştırma gibi işlemleri en basit şekilde yapabilen profesyonel uygulama.

Bu uygulama 500 milyondan fazla kullanıcıya sahiptir ve mükemmel özelliklerle doludur. Bir fotoğrafı bulanıklaştırabilir, değiştirebilir, kırpabilir ve hatta profesyonel olarak düzenlemenize olanak verir.

Bir fotoğrafın arka planını bulanıklaştırmak için PicsArt’ı nasıl kullanırım?

  1. Android veya iPhone’unuzda  PicsArt fotoğraf düzenleyicisini açın ve düzenlemek istediğiniz fotoğrafı eklemek için + simgesine tıklayın. 
  2. Efektler seçeneğine tıklayın ve Bulanıklaştırma seçeneğini seçin. 
  3. Arka planı bulanıklaştırdıktan sonra fotoğrafı kaydedin. 

Bu yazıda fotoğraf düzenlemeleri için kullanılan en iyi uygulamaları paylaştık. Bu uygulama ve araçlar ile çeşitli fotoğraf ve video düzenleme işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu