Kişisel Gelişim

Sevdiğin Bir Kıza Nasıl Açılırsın?

Konumuz bir kıza açılmak :)

Hatırlıyorum da eskiden kızlarla konuşmak benim için çok sancılıydı. Aslında utangaç biri değildim, ama bir kız ile konu açmaya çalıştığım da sanki uzay mekiğinin en zorlu parçasını açarmışçasına ödüm kopardı. Sonra büyüdüm büyüdüm ve birçok şey yaşadım haliyle, özellikle bir kıza nasıl açılırsın sorusuna verilebilecek çok fazla cevabım var 🙂 Bu yazıya döktüklerimi internette sörf yaparken, bir kızla sohbet nasıl açılır ve bir erkek kıza nasıl açılır/açılmalı gibi soruların cevapsız kaldığını gördüğüm için yazasım geldi.

Başka web sitelerinden de kapsamlı araştırmalar yazdığım bu yazıyı, sadece kadınlara açılamayan benim gibileri için yazdım. İnsanların sevdiği kıza açılamama durumu çok kötü bir şey bence. Çünkü ilerleyen süreçlerde platonik aşk ortaya çıkabilir ve böyle uzunca bir süre devam edebilir. O halde sevdiğin bir kıza nasıl açılırsın sorusunu en iyi şekilde cevaplamanın vakti geldi.

Sevdiğin Bir Kıza Nasıl Açılırsın?

Bir kıza açılmak için ilk olarak bunu yapacağına inanmalısın. Yani ben bu kıza açılacağım dedikten sonrası olmamalı. Ardından doğru zaman ve doğru durumun gelmesini beklemelisin. Eğer o gün durumu kötüyse ve başı ağrıyor ya da ailesi ile tartışmış gibiyse, elbette bu doğru zaman değildir. Tabii ki de sen karşında olan kızın ailesiyle kavga ettiğini ya da başka problemleri olduğunun farkına varamayabilirsin. Ama bir insanın yüzüne baktığın zaman, onun duygu durumu hakkında az çok fikir sahibi olabilirsin. Özellikle bu sevdiğin bir kız ise, karşında olan kişinin ruh halini daha rahat anlarsın.

bir kıza nasıl açılırsın
bir kıza nasıl açılırsın
  1. Öncelikle kızla aranda samimi bir bağ kurmaya çalış. Onunla sık sık zaman geçir, ortak ilgi alanlarını keşfet ve onunla gerçekten anlaştığını hisset. Çünkü bir kıza açılacaksan, ilk olarak gerekli ortamı ya da konuyu başlatmalısın. Öyle pat diye seni seviyorum diyemezsin.
  2. Ona güvenli bir şekilde yaklaş. Konuya geldiğin de kendinden bahset ve ona ilgi duyduğunu açıkla. Örneğin, “Sana açılmak istiyorum, çünkü seni gerçekten seviyorum ve seninle geçirdiğim her anın tadını çıkarıyorum” gibi bir şey söyleyebilirsin. Ya da aranda olan iletişime göre bir şeyler.
  3. Onunla konuşurken göz teması kur ve beden dilinize dikkat edin. Karşıdaki kişi senin daha açık yaklaştığını gördüğü zaman, o da sana karşı daha açık olacaktır.
  4. Ona bir şeyler anlatmadan önce onun da kendini açmasını sağlayın. Onunla bir konuda konuşurken, “Senin düşüncelerin hakkında ne düşünüyorsun?” gibi bir soru sorarak onun görüşlerini öğren. Mesela aşk hakkında ne düşünüyorsun ya da eski ilişkileri varsa halen düşünüyor mu diye bi yoklayın.
  5. Son olarak, onun tepkisine hazırlıklı ol. Açıkça belirtmek önemlidir, ancak her zaman olumlu bir tepki almayabilirsin. Olumsuz bir tepki alırsan, kendini üzgün hissetme. Kızın hislerini saygıyla karşılamaya bak ve ilişkinizdeki samimi bağı sürdürmek için çaba sarf et. Belki o an da bir şey diyemiyordur ve sonrasın da fikrini söyleyecektir.

Bu ipuçlarına ek olarak, kızın ilgi alanlarını ve hobilerini öğrenmek, onunla konuşurken ona özel hissettirmek ve ona nazik bir şekilde davranmak da açılmadan önce dikkat etmen gereken şeylerdir. Ancak en önemlisi, kendin ol ve kızın seni olduğu gibi kabul etmesine izin ver.

Kıza nasıl açılır?

Kıza açılmak için doğru zaman ve konuyu beklemeye özen göster. Ardından onun senin hakkında olan düşüncelerini yoklamaya çalış. Ardından konuya girerek kendini en iyi şekilde açıklamaya çalış. Eğer sesin titrerse veya yüzün kızarırsa hiç dert etme. Çünkü bu duygu hali, senin karşıda olan kişiye karşı hislerinin bir kanıtı niteliğindedir 😉

Bir Kıza Mesaj Yoluyla Nasıl Açılabilirsin?

Bir kıza nasıl açılırsın sorusunun yanında bir de bir kıza nasıl açılırım mesajla gibi sorular da gördüm. Aslında bir kıza mesajla açılmak pek iyi bir şey değil gibi. Ya yüz yüze gelmeye utanıyorsun ya da açılmak istediğin kız uzakta bir yerdedir.
Eğer bir kıza mesaj yoluyla açılmanın sebebi senin için utangaçlıksa, o halde kız kabul ettiği zaman ne olacak? Durum her ne olursa olsun bir kıza mesajla açılmak için de bazı önerilerim var. Aslında bakılırsa üst kısım da bir kıza nasıl açılırsın konusunun önerilerini, bir kıza nasıl açılırım mesajla sorusuna verebiliriz.

Bir Kıza Mesaj Yoluyla Nasıl Açılabilirsin?
Bir Kıza Mesaj Yoluyla Nasıl Açılabilirsin?

İlk önce, onun ilgi alanlarını keşfetmeye çalış. Böylece onunla daha iyi bağlantı kurabilir ve ortak bir konuda konuşabilirsin. Kendini rahat ve güvende hissettiğin bir ortamda, samimi bir şekilde duygularını paylaşabilirsin.

Mesela, “Merhaba, seninle bir süredir arkadaşız ve seni gerçekten sevdiğimi fark ettim. Senin hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorum ve seni daha iyi tanımak için bir kahve ısmarlamak istiyorum” gibi bir açılış yapabilirsin. Açık ve net bir şekilde hissettiklerini ifade etmek önemlidir, ancak ona da saygı duymalısın. Belki de o da seni seviyor ama henüz kendini ifade edemiyor. Sabırlı ol ve onun da duygularına zaman tanı. Eğer bir kızla nasıl konu açılır ya da sohbet açılır gibi sorunların varsa, aşağıda bunlara da yer verdim.

Son olarak, unutma ki her zaman bir şansın var. Açılamamak seni daha fazla üzebilir, bu yüzden cesaretini topla ve hissettiklerini söyle. Başarı ya da başarısızlık, en azından açık bir şekilde ifade etmiş olacaksın ve bu senin için iyi bir deneyim olabilir.

Bir kıza ilgi nasıl gösterilir?

Bir kıza ilgi göstermenin farklı farklı yolları vardır. Örneğin sürekli onun yanında olduğunu hissettirmen, onun için en büyük ilgi olabilir. Çünkü bildiğin gibi kızlar duygusal varlıklardır ve karşılarında olan kişileri bu çerçeve içerisin de değerlendirirler. İlk olarak, dikkatli bir dinleyici olun ve onun özel günlerini mutlaka öğrenin. Öğrenmek ile kalmayın, onun hakkında bildiklerinizi ona belli edin.

Bir kıza nasıl yaklaşmalı? Bir kızla nasıl sohbet açılır?

Bir kıza yaklaşma ve bir kızla sohbet açma hep çetrefilli bir sorun olmuştur hayatın bazı dönemlerin de. Fakat yaş ilerledikçe bunun kolaylaşacağının garantisini verebilirim. Ama şimdi bir erkek kıza açılmak için, nasıl sohbet başlatmalı onu öğrenelim.

Öncelikle, bir kızla sohbet açmak için onun ilgi alanları hakkında bir şeyler öğrenmek iyi bir başlangıç olabilir. Belki onun favori filmi, müzik grubu veya hobisi hakkında bir soru sorabilirsin. Ardından, bu konular hakkında biraz sohbet edebilir ve ortak noktalarınızı keşfedebilirsin.

Bir diğer yöntem de güncel olaylar hakkında konuşmaktır. Belki son zamanlarda popüler olan bir film, dizi veya oyun hakkında konuşabilirsiniz. Bunun yanı sıra, güncel olaylar hakkında da fikirlerinizi paylaşabilir ve sohbeti ilerletebilirsiniz. Ayrıca, kızın kendi hayatı hakkında da sorular sorabilirsin. Mesela nelerden hoşlandığını, neler yapmayı sevdiğini veya gelecekte ne hedefleri olduğunu öğrenmek iyi bir fikir olabilir. Bu şekilde hem kendini, hem de kızı daha yakından tanıma fırsatı elde edebilirsin.

Sonuç bir kıza nasıl açılırsın ve bir kızla nasıl konu açılır konularını öğrendin. Mesajla açılmak her ne kadar da iyi bir fikir olmasa da, uzak ilişkiler ve tanıma yolunda olan ilişkiler için mesajda da nasıl açılacağını öğrendin. Aklına takılan bir şey var ise lütfen yorum bölümünde paylaş!

Yardımcı Kaynaklar:
https://www.momjunction.com/articles/how-to-start-a-conversation-with-a-girl_00704068/
https://theakollection.com/dating-blog/how-to-get-a-woman-to-open-up/

4.9/13 - (5 votes)

Jarvis

Genellikle kişisel gelişim makaleleri ve yazılarına odaklanan BlogLabs yazar hesabı

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Yani diyorsun ki bir kıza açılmak için ilk olarak pus bekle ve doğru zaman da avına saldır. 🙂 🙂 parmanlarina sağlik güzel olmuş. Zaten türkiye de biz kizlarin duygu ve durumuna pek önem veren yok. En azindan bunu okuyan birileri gelip okur bir şeyler ve bizleri anlar en azından 🙂

    1. Hahahaha aynen öyle. İlk olarak pusucaksin sonra avın için doğru zamanın geldiğini hissettiğin zaman hemen atağa geçiceksin 🙂 yoksa başkaları özellikle çakallar gelip alabilir🤣🤣

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu