Hikaye

Google aramasında, Batman yarasa sinyali nasıl etkinleştirilir?

Yakında çıkacak olan Batman filmini bilmeyeniniz yoktur. Çünkü öyle bir şekilde söylentiler dolaşıyor ki, sağır sultan duymuştur herhalde. Google bile, Batman’ın çıkışını kutlamak için, batman yarasa sinyali ile, batman ile ilgili olan aramalarda çeşitli şakalara yer açtı.
Bu şekilde önümüzdeki ayda vizyona girecek olan The Batman filmi için bir yeni tanıtımda Google tarafından yapılmış oluyor.

batman yarasa sinyali

Google, Batman’in çıkışını arama sorgusunda çıkan yarasa sinyali ile kutluyor

The Batman’ın vizyona giriş tarihi oldukça yaklaşmış durumda. Öyle ki 4 Mart tarihinde vizyona girecek film için hayran kitlesinin eli kulağında. Google aramalarında yarasa sinyalini görmek istiyorsanız, bunu basit bir şekilde yapabilirsiniz.
Bir kaç basit Google araması ile bunu gerçekleştirebilirsiniz. Nasıl mı? Okumaya devam edin.

Arama sayfanızda yarasa sinyalini görmek istiyorsanız, arama kısmına “Bruce Wayne“, “Gotham City“, “Bat-Signal” yazarak ulaşabilirsiniz.
Bu sorguları yaptıktan sonra arama sonuçlarında çıkan spot ışığına tıkladığınızda yara sinyaline ulaşabilirsiniz. Tıkladıktan sonra ekran kararır ve spot ışığında yarasa sinyali belirir. Devam eden süreçte bir kanca fırlatılır.
Google’ın böyle küçük detaylara önem vermesi, daha da sevilmesine neden oluyor. Şunu eklemekte fayda var. Herhangi bir Warner Bros veya başka bir yerden sponsor olunmamıştır. Tamamen Google’nin bir paskalya yumurtası niteliğindeki kutlamasıdır.

Bat-signal

Arama sorgularındaki sinyal 1 yıl sürecek

Matt Reeves’in yönettiği Batman , Bruce Wayne’in suçla mücadelenin ilk günlerini anlatıyor . Batman’in Riddler arayışı, Gotham City’deki büyük yolsuzlukları keşfetmesine yol açar. Oyuncu kadrosunda başrolde Robert Pattinson , Selina Kyle / Catwoman rolünde Zoë Kravitz, James Gordon rolünde Jeffrey Wright, Carmine Falcone rolünde John Turturro, Gil Colson rolünde Peter Sarsgaard, Alfred Pennyworth rolünde Andy Serkis ve Oswald Cobblepot / Penguin rolünde Colin Farrell’ı görüyoruz. 

Arama sorgularındaki paskalya yumurtalarına bir yenisi eklendi

Google tarafından yapılıp, şaka niteliğinde olan paskalya yumurtaları denilen gruba bir başkası eklendi.
Google, her yıl dünya gündeminde en çok sorgulananlara yönelik bu tarz uygulamalar yapmaktadır. Elbette yarasa sinyali için bunu eklemesi, Batman hayranları tarafından bir beğeni almasını sağlar.
Farklı numaralar için, “do a barrel roll” ve “askew” sorgusunu yapın..

Bu gönderiyi puanla

İlgili Makaleler

3 Yorum

    1. Adamlar trilyonluk şirket sahibi, bu tarz şeyler yaparak çok fazla odak noktası ve insana kendilerini iyi gösteriyorlar bir nevi sevgilerini alıyorlar

      1. Aslında bu bir pazarlama stratejisi tamam adamlar bu bir sponsorluk değildir yazmş ama bir düsün bakalim hiç söylerler mi para aldıklarını

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu