Hikaye

2021’in en çok kazanan youtuber kızı; Like Nastya kimdir?

Ana YouTube kanalında 85 milyon abonesi olan, en tanınmış kız kanallarından biri olmayı başaran Like Natsya’nın hayat hikayesi.
YouTube kanalında Like Nastya ile tanınan, asıl adı Anastasia Radzinskaya Rus uyrukludur. Ancak uzun bir süredir Amerika Birleşik Devletleri’nde ailesi ile birlikte yaşamaktadır. Forbes Ru‘ya verdikleri röportajda küçük kız, 2021 yılında 28 milyon dolar gelir elde ederek listede altıncı sırada yer aldı ve ilk 10 sıradaki tek kız oldu. 2020’de yedinci sıraya ve 2019’da üçüncü sıraya ulaştığı için listede ilk kez görünmediğini belirtmekte fayda var.

Like Nastya, doğduğunda doktorlar tarafından “Serebral Palsi” teşhisi konuldu. Çok küçük yaşlarda bu hastalık ile mücadele etti. haliyle ailesi de bir o kadar yıpranmış oldu. Fakat tedavi süreci olumlu giden Like Nastya, hastalığı yenmeyi başardı. Forbes Rusya‘ya ailesinin verdiği bir röportajda, artık hiçbir hastalığın Nastya’da kalmadığını belirtmiştir.
“Tedavi sürecine harfiyen uyduk, artık Nastya’da olan hastalık bir daha geri gelmeyecektir.!”

Youtube Mecrasında Nastya

İlk kanalı 85 milyon abonelik başarısına sahip. Bu başarısı nedeniyle pazarını genişletmek için İspanyolca bir sürüm açmaya karar verildi. Tabi ki bu kararları Like Nastya tarafından değil de, ailesi tarafından veriliyor.
En popüler videolardan bazıları 300 milyondan fazla izlenmeye sahiptir.
Nastya’nın paylaştığı içerik genelde küçük çocuklara hitap ediyor. Çünkü çoğu zaman eğlence bazlı içerikler paylaşıyor. Çok ufakken yakalandığı hastalıktan kurtulmasına Youtube kanalının payı büyük. Gerek motivasyon olarak, gerekse ailesi ile birlikte geçirdiği vakitten dolayı destek aldılar.
Nastya, elbette tüm gelirini Youtube kanalından değil de, çeşitli sponsorluklardan da almaktadır.

Ayrıca bakınız:

Babasını Covid-19 aşısını yaptırması için 12 saat boyunca sırtında taşıyan gencin hikayesi

Resident Evil 2; video oyunlar tarihinde 24 yaşına girdi

Bu gönderiyi puanla
Yoluyla
ForbesRU
Kaynak
ForbesRU

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu